KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004182
nr 1700 4182
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1961, "Valby fjord". Olja på pannå, 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x46 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:11:05
10/5 22:17:25
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin